jump to navigation

Bir kızımız olacak! 13 Nis 2009

Posted by evaciton in Böbrek Reflüsü (Vezikoüreteral) (VUR), Bebeğim, Sağlık.
Tags: , , ,
trackback

 

 

 

 

 

İlk doğduğun gün

 

Sevgili Kızım,

 

Babacığın sen daha karnımda bile değilken,  hatta dahası, evlenmeye belki de henüz niyeti bile yokken, kızı olursa ne isim koyacağını seçmiş. Biz de daha sen ortadan bile yokken ufak bir harf farkıyla isim üzerinde uzlaşmıştık 🙂

Derken bir gün senin geleceğin belli oldu, tabi henüz cinsiyetin belirsizdi.

Baban bir gün fal baktırmış ve orada kızımız olacağı çıkmış; biz de öyle olacağına inandık.

Kız olduğun belli olmadan bile sen doğana kadar, senden bahsederken “Pıtırcık” lakabını kullanmayı tercih etti(m)k.  Kız olduğun belli olduğunda baban artık herkese doğduğunda konulacak ismi söylüyordu. Ben ise ismini doğunca alacağını ve senin henüz bir “Pıtırcık” olduğunu söyleyip duruyordum.

Çok emin değilim ama doktorcuğumuz Herman İşçi cinsiyetinin kız olacağını tahminen sen 16 haftalıkken yani Şubat 2008 civarı teyit etti.

Çok komiktir, göbeğimin doğal şeklinden dolayı bir kısım insan erkek olacağını söyledi durdu, her söylendiğinde sinir oluyordum 🙂 Ama erkek istemediğimden değildi bu, o falda çıkmıştı ya sanki kız olacağın Allahın emriydi, eh artık doktor da söylemişti, söylenenlere uyuz oluyordum elimde değildi. İş, ultrasonların cinsiyet konusunda yanılma olasılıklarından, zamanında doğumda sonra beklenen ile ellerinde bebeğin cinsiyeti farklı olduğu için çıkan olaylarla ilgili hikayelerin anlatılmasına kadar gidiyordu. Komedi 🙂
Zaten sırf bu söylemler yüzünden her doktora gittiğimizde, etrafımızdakilerin erkek olduğu yönündeki tahminlerini söylüyorduk, adamcağız da sabırla ultrasona bakıp “bu kız; bakın kukusu da burada” diyordu. Biz de bir anda rahatlıyor ve kendi aramızda şakalaşıyorduk. Adamcağız iyi ki sırf bu yüzden bizden bıkmadı 🙂 Gerçi benden bıkması için her doktora gittiğimde yanımda getirdiğim soru listesi tek başına yeterliydi ya neyse 🙂

Babana falı bakan kişi aynı zamanda “Kızımızın sabırsız olduğunu ve erken geleceğini” söylemiş. Kız olduğu teyit oldu ya, ben saf saf herhalde doğum sancılarım sandığımdan önce tutacak diye beklerken falda söylenen yine çıktı ama benim tahminimin çok ötesinde bir şekilde; bakın neler oldu….

Sanırım 32 hafta civarındaydı, Dr. Herman bebeğin gelişmesinde bir duraklama olduğunu fark etti. 35. haftada ise böbrek kanallarında genişleme olduğunu gözlemledi. Hemen aynı gün Prof. Dr. Kılıç Aydınlı’ya durumun teyidini almaya gittik. Teyidi alınca Dr. Herman “Salı’ya kadar bekleyelim görelim dedi. 36 haftanın başında salı günü babanla ve anneannenle doktor kontrolüne yeniden girdiğimizde sezaryenle alınma gerektiğini söyledi, hatta böyle bir karar alırken “İkinci bir görüş almayı arzu ediyorum” diyerek yanımızda Prof. Dr. Kılıç Aydınlı’yı arayıp bizim de duyabilmemiz için diyafondan konuştu. Bu görüşme sonucunda doğumun en kısa zamanda yapılması gerektiğine oy birliğiyle karar verildi.

Böylece 36. haftanın sonuna doğru, cuma günü tam 4 Temmuz (yani Amerika’nın bağımsızlık gününde) sezaryenle Amerikan hastanesinde Herman İşçi ile dünyaya merhaba dedin.

Dünyaya geldiğinde 2030 gr ağırlığında, 43,5 cm boyunda, 32 santimlik bir kafacık ile minnacık bir şeydin. Ve o kadar esmerdin ki seni bir süre “Hello Africa”  diye isimlendirdik.

Reklamlar

Yorumlar»

1. kedice - 13 Nis 2009

Allah analı,babalı büyütsün..


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: