jump to navigation

Bağırsak Enfeksiyonu 16 Tem 2011

Posted by evaciton in Sağlık.
Tags: , , , , , ,
trackback

Flash son durum; 15 Temmuz cuma akşamüstü kuzu ishal oldu. Bir şey mi dokundu diyorum. Aynı şeyleri yedik, hiçbirimizde birşey yok, bir tek onda var.

Gece yarısı 2:30 itibariyle akşam 18:00’den beri 3 kere ishal çıkmış durumda. Gün içerisinde göbeğinin ağrıdığından şikayet ediyor. Geceyarısı tuvalete kalktığında bir şey beni dürttü ve ateşine baktım; 37,9.

Son iki gündür biraz huysuzca gibiydi. Gün içerisinde de oram buram ağrıyor diyordu. Numara yaptığını düşünmüştüm çünkü ilgi çekebilmek için bu tip şeylere başvurduğu zamanlar oluyor. Bir ara biraz sıcak gelmişti ama üstünde durmamıştım.

Neyse gece askerliği başladı. Beni uyku tutmadı ve bir saat sonra ateşi yeniden ölçtüm; 37,2. 

Anlaşılan doktor yolumuz gözüküyor. İdrar tahlilini de bi türlü yaptıramamıştık. İnsanın aklından bir tane şey geçiyor. Ürtiker ile bunun bir bağlantısı olabilir de olmayabilir de.  Basit bir virütik enfeksiyon da olabilir, ateşli bi ishal de olabilir. İdrarla ilgili bir şey çıkmasın da!!!

Endişeyle vicdan sıkıntısı karışık, saat başı merakla ateş ölçtüğüm uykusuz bir gecede sabaha karşı 4 saat civarı yeniden ateşi ölçüyorum ve nihayet ateş 36,9. Rahatladım ve yattım

Artık uyuyabilirim…

Sabah 09:30, ateşi yeniden ölçüyorum 37. 11:30 civarı bir daha ölçüyorum 36,9.

Geceyarısından beri ishal durumu yok çok şükür. Doktora ne muayenehanedenne cepten ulaşamayınca sms yolunu denedim. Nihayet sms olarak cevap geliyor; barsak enfeksiyonu olmuş. HN25 (ilk okuduğumda bende domuz gribi efekti yaratıyor!!!) ishal maması vermemi, sebze yedirmememi. Ateş için de Pedifen diye bir ilaç vermemi önermiş.

Bizimki zaten sebze yemez! Ağız tadına çok düşkündür o yüzden hiç bilmediğim bir mamayı boşuna almayı üşünmüyorum. Pedifen de İbufen ile benzermiş. O da evde var. İnşallah gerekmez.

Bu durumda bol su, ayran ve yemeye niyet ederse yoğurt vermeyi planlıyorum. Zira SMS gelene kadar sabah süt içti, içmezse zaten kıyamet kopar. Azıcık beyaz ekmek ve kaşer verdik. Öğlende de pilav yedi çok şükür.

Bu gün durumu gözlemleyeceğiz.

—————

Gözlemledik, cumartesi bir ara yeniden 37,4 gördüm, idrar tahliline diye hastaneye gittiğimizde ateşini 36,3 ölçtüler içim rahatladı. Uyuya kaldığından idrarı veremedik.

Cumartesinden beri hem ürtikeri hem barsak enfeksiyonunu tetikleme ihtimali olan şeyleri vermemeye gayret ettim. Sütü kesmedim, mama da vermedim. Bildiğim minvalde devam ettim.

Çok şükür cumartesi gece yarısından sonra bir daha ishal olmadığı gibi cumartesi akşamüstünden beri ateşini de bir daha ölçmedim.

Galiba ufak bir şakaydı ve geçti. O gün açtığım veya verdiğim şeylerin hepsini de (süt, ayran vs) tedbir olsun çöpe attım.

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: