jump to navigation

Tatlı Anlar> Yılbaşı etkinlikleri ve Kuzunun İlk Performansı 02 Oca 2012

Posted by evaciton in Çocuk Etkinlikleri, Emzirme Hareketi ve Reformu, Eğitim, İlkler.
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
trackback

Vedaların birinci yılı- Artık yeni bir yıl yazımda geçtiğimiz haftasonunun (24- 25 Aralık 2011) yoğun geçtiğinden bahsetmiştim

Hem evlilik yıldönümümüz, hem nerdeyse tüm yılbaşı kutlamaları hem bayram kutlamaları hem de kuzunun ilk sahe performansları aynı hafta sonuna toplandı. Hani derler ya “40 salı aynı güne toplandı” diye, aynen öyle oldu. Böyle mutlu etkinlikler başımızdan eksik olmasın. İnsan tatlı tatlı yoruluyor, sonra iki seksen uzanacak yer arıyor 🙂

Hepsi güzel, hepsine katılmak istiyorsun, ama seçmek zorundasın 🙂

Bu tip durumlarda kendimi, çocuk etkinliklerine öncelikli olarak katılacak şekilde organize ediyorum.

24 Aralık 2011 Cumartesi günü hem Emziren Anneler grubunun hem de iki ayrı topluluğun daha yılbaşı organizasyonları vardı. Bu durumda kuzuyu hem cumartesi hem de pazar için donanımlı olacak şekilde organize ederek evden yola çıktım.

Filiz Morkoç Hazırlamışİlk durağımız Suadiye Komşu Fırın’da yer alan Emziren Anneler grubudan bir takım annenin Kahve Molası buluşması oldu.

Emziren Anneler Grubu @ Suadiye Komşu Fırın

Filiz Morkoç bizim için üst katı bir gün önceden rezerve etmişti. Buranın en üst katında bir çocuk oyun odası var, bu iyi. Ancak oturduğumuz kat ne yazık ki soğuktu, havalandırmayı açtıkları halde hamile bir arkadaşımız hariç 🙂 hepimiz üşüdük. Normalde ben de çok üşümem, ama o gün hafif bir kar yağışı vardı.

Aynı gün öğleden sonra Suadiye Zamane Kahvesi‘nde yine Emziren Anneler‘den bir başka grup anne yılbaşı kutlaması organize etmişlerdi, artık oraya nefesimiz yetmezdi. Zira ikinci durağımız bir çocuk etkinliği idi. Çeşitli aktiviteler ve temalı Elmo vardı. Etkinlik sonunda çocuklara topaçlar, şekerlemeler hediye edildi.

Üçüncü durağımız pasta organizasyonuydu. Dördüncü durağımız sabahtan uğradığımda boş ama gittiğimde dolu olan kuaför oldu. Bu yüzden bir saat kadar beklemek zorunda kaldım.

Bütün işler hallolduktan sonra anneannemizle ve kuzuyla birlikte, babayı almak için yola çıktık. Baba bizi bir buket çiçekle karşıladı.

Kuzu ilgili yere emanet edildi. Yılbaşı ve sürpriz 6. Evlilik Yıldönümü organizasyonumuza katılmak üzere gitmek üzere günün en son durağı olan Karaköyüm’e geçtik.Yazıda da anlattığım üzere akşam çok keyifli geçti. Tabii biz tahminimizden geç dönünce anneannede kalmaya karar verdik. Zira ertesi gün sabahtan ilk performansımız olacaktı. Neyseki kuzu donanımlıydı, ama kendimizi unutmuştuk (Zaten bu iş hep böyle olmaz mı?!? 🙂 )

25 Aralık 2011 Pazar sabahı saati kurdum ve 08:30-  09:00 civarı kalktık. Kuzuyu hazırladık. Ailecek hazırlanıp yola koyulduk. Gittiğimizde ilk sahne performansımızı sergilemek için okul arkadaşlarımız da sırayla gelmeye başlamışlardı.

Ben iyi fotoğraf alabilmek için kendime oturacak uygun bir yer aradım. Meğer bulmuşum ama biri ya da bir bakış açısı bu konuda beni yanıltınca oturduğum yerden kalktım ve gezici hale geçtim!

Çocukları öğretmenlere teslim etmiştik, onlar çocukları organize etmeye çalışırlarken birde çocukların bir kısmı ağlamaya başladı. Bir kaç anne ve baba çocuklarımızı teskin etmek amacıyla aşağıya indik. Neyse sonra işler tatlıya bağlandı. Bir koronun ve bazı konuşmalarına ardından bizim sınıf iki şarkı söylediler, çok sempatiktiler.

Biz anne ve babalar çocuklarımızın fotoğraflarını çekme peşindeydik. Görüntüsü elime geçerse paylaşacağım 🙂

Biliyorum ayıp oldu ama ne yazık ki etkinliğin devamında yer alan tüm konuşmalar ve performanslar bitmeden ayrılmak zorunda kaldık. Zira bu işin akşam seansı vardı ve önceki günden dolayı çok yorgunduk. Evden kahvaltı etmeden çıkmıştı, artık çok acıkmıştık. Çıkarken ponçik ikram ettiler, sonra biz de ufak tefek bir şeyler alıp geç bir kahvaltı etmek üzere annemin evine gittik.

O yorgunlukla biraz uzandık ve dinlendik. Sonra bu sefer akşam seansı için hazırlanmaya başladık. Kuzuyu söylendiği şekilde giydirdik, bizler de cicilerimizi giydik ve yola koyulduk. Yine çocukları öğretmenlerine teslim ettik, ederken fotoğraflarını çektik.

Hemen ardından performansı seyretmek üzere yerlerimize yerleştik, erkenden herkes gelip yerini tutmuştu bile. Neyse oturacak bir yer bulduk.

Koro & Dans Performansı

Gerçi ben yine yerimde duramadım. İyi  Fotoğraf çekebilmek için yerimden kalktım. Artık sahnedekiler mi çocuktu, yoksa heyecanla onların fotoğraflarını ve videolarını çekmek için orda oraya koşturan bizler mi çocuktuk bilmiyorum? O anda kendimizi dışardan görmek isterdim 🙂

Keyifle çocukları izlerken bir yandan fotoğraf çektik bir yandan sevinç ve heyecanla bizler de şarkılara eşlik ettik. Hatta öğretmenimiz baştan bize bir “sus” işareti verdi 🙂 Zira ilk şarkı, CD olmadan çıplak sesle söylendi, ikinci şarkıya CD eşlik etti, bir de dansa eşlik ettiler. Balonlarıyla çok sevimliydiler. Ne de olsa sabahtan antremanlıydılar. Akabinde en son yaptıkları objelerin sergilmişler, öğretmenlerimiz alabileceğimizi söyleyince adımız yazanı aldık.

Herşeyin ilki güzeldir heyecanlıdır. En güzel tarafı da bunu bir kaç nesil bir arada seyredebiliyor olmak. Umarım daha nice performanslarını seyrederiz.

Tatlı Anlar serisi için tıklayınız

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: