jump to navigation

Emzirme Haftası 2013 24 Eyl 2013

Posted by evaciton in Anne Sütü, Emzirme, Emzirme Hareketi ve Reformu.
Tags: , , , , , , ,
trackback

Ameda anneler ile buluşuyor !

“Emzirme Haftası 2013 – Emzirme Danışmanı Arzu Yörükoğlu ve Deneyimli Anneler, Annelerle Konuşuyor” seminerleri 1-7 Ekim haftası boyunca seçkin bebek mağazaları’nda yapılıyor. Anne adaylarının soruları Emzirme Danışmanı ve deneyimli annelerle cevap buluyor.

Neredeyse 40’a yakın Emzirmeden Vazgeçme Sebebi olduğu düşünüldüğünde, en çok hangi sebepler ilk 6 ay tek başına anne sütü verilmesine engel oluşturuyor diye bir soru sorabiliriz.

Yeni doğum yapan annelerin neredeyse tümü “Bebeğinizi nasıl besleyeceksiniz?” sorusuna,- olursa anne sütü olarak yanıt veriyor. Oysa her annenin sütü bebeğine kesinlikle yeterlidir. Bazı nedenler ancak küçük bir süreç için anneyi emzirmeden alıkoyabilir. O halde “Herhangi bir nedenle emzirilemeyen bebek için en iyi gıda annesinin memesinden sağılmış süttür.” Unicef, fikrinden hareketle annelere özellikle Emzirme Haftasında destek oluşturabilmek çok ama çok önemli.

Ameda ile “Deneyimli Anneler Konuşuyor” söyleşilerinin ilki 3 Ekim Perşembe günü İstanbul ve İzmir bebek mağazalarında gerçekleşecek. Deneyimli annelerin tavsiyeleri ile kendini geliştiren Ameda, Emzirme Danışmanı eşliğinde deneyimli anneler ve anne adaylarını bir araya getirecek.

Annelerin hamilelik öykülerinden emzirme yöntemlerine, doğum öncesi ve sonrası emzirmeye hazırlıklarından anne-baba arasındaki ilişkiye dair yaşadıkları deneyimleri anne ve anne adayları ile paylaşacak olan konuşmacılar birçok emzirme deneyimlerini de birbirlerine aktaracaklar.

Emzirme danışmanı, emzirmeden vazgeçme sebepleri konusunu ana tema olarak işlerken, emmeye başlayan bebeklerde özellikle doğumunun ilk haftalarında yeterli emememe olgusunun sık görüldüğünü, annede süt yetersizliği gibi yanlış bir tanı ile bebeklerin erken dönemde ek gıdaya başlatıldıklarını ve emzirme döneminde görülebilecek pek çok maddenin altını çizecek. Ayrıca meme başı sorunlarının emzirmeden vazgeçiş sebepleri arasında en başta görüldüğüne de dikkat çekerek pek çok annenin emzirme dönemine katkı sağlayacak bilgileri aktaracak. Toplumda emzirmede başarı kriterlerinin arttırılmasına yönelik anneden anneye destek gruplarının kurulması yönünde davette bulunacak.  Piyon Emzirme Çözümlerinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Emzirme Danışmanı Arzu Yörükoğlu ile deneyimli anneler, yeni doğum yapacak annelerle 3-4-5 Ekim tarihlerinde İstanbul ve İzmir illerinde çeşitli bebek mağazalarında buluşacak.

Tarih & Yer & Saatler:

  • 3 Ekim Perşembe 15.00 – 17.00 İstanbul Kızıltoprak Joker Mağazası & İzmir Çiğli Joker Mağazası
  • 4 Ekim Cuma 15.00 – 17.00 İstanbul Çamlıca E-Bebek Mağazası & İzmir Mağazası E-Bebek Mağazası
  • 5 Ekim Cumartesi 15.00 – 17.00 İstanbul Bostancı Hello Baby Mağazası & İzmir Bayraklı Hello Baby Mağazası

5 Ekim Cumartesi günkü seminer detayları.

Önceki Emzirme Haftası etkinlikleri için; Emzirme Haftası, Emzirme Haftası Etkinlikleri 2010,

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: